Πίνακας Διατελεσάντων Διοικητών ΣΔΑΜ

 

Α/Α ΒΑΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΠΟ ΜΕΧΡΙ
1 ΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ.ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ 30-08-1969 02-01-1971
2 ΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ι.ΚΑΡΡΑΣ 02-01-1971 27-06-1973
3 ΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Β.ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ 27-06-1973 16-09-1974
4 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ.ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ 16-09-1974 14-09-1975
5 ΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Δ.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ 14-09-1975 09-10-1978
6 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Χ.ΠΑΠΑΣΙΦΑΚΗΣ 09-10-1978 29-01-1982
7 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ν.ΣΙΜΟΣ 29-01-1982 22-02-1983
8 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ.ΒΑΛΛΑΣ 22-02-1983 10-01-1985
9 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ.ΦΟΥΣΙΑΝΗΣ 10-01-1985 16-06-1987
10 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ.ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ 16-06-1987 11-03-1988
11 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Σ.ΣΙΓΟΥΡΟΣ 11-03-1988 28-08-1989
12 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Δ.ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 28-08-1989 07-09-1989
13 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ε.ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 07-09-1989 06-06-1990
14 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Δ.ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 06-06-1990 13-05-1991
15 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Δ.ΛΑΓΑΡΙΑΣ 13-05-1991 19-08-1992
16 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Σ.ΓΟΥΛΕΑΣ 19-08-1992 24-03-1993
17 ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Δ.ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ 24-03-1993 28-03-1994
18 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Μ.ΣΙΑΣΑΚΟΣ 28-03-1994 31-03-1995
19 ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Π.ΤΟΤΟΣ 31-03-1995 27-08-1996
20 ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Π.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ 27-08-1996 19-03-1997
21 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Χ.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 19-03-1997 26-08-1997
22 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ι.ΓΚΟΥΛΟΥΣΗΣ 26-08-1997 10-03-1998
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ι.ΓΚΟΥΛΟΥΣΗΣ 10-03-1998 10-04-1998
23 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ν.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ 10-04-1998 10-07-1998
24 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Α.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 10-07-1998 05-03-1999
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Α.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 05-03-1999 15-03-1999
25 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ν.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ 15-03-1999 30-09-1999
26 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ.ΡΙΖΟΔΗΜΟΣ 30-09-1999 05-03-2001
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ.ΡΙΖΟΔΗΜΟΣ 05-03-2001 29-10-2001
27 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Π.ΡΑΔΙΤΣΑΣ 29-10-2001 13-08-2003
28 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ. ΡΟΪΔΗΣ 13-08-2003 01-04-2004
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ. ΡΟΪΔΗΣ 01-04-2004 07-05-2004
29 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Μ. ΘΗΡΑΙΟΣ 07-05-2004 31-05-2005
30 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Χ. ΚΑΤΣΑΡΟΣ 31-05-2005 06-04-2006
31 ΑNTΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ. ΤΣΙΩΤΟΣ 06-04-2006 12-07-2006
32 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ. ΤΣΕΤΗΣ 12-07-2006 04-03-2008
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ. ΤΣΕΤΗΣ 04-03-2008 07-03-2008
33 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ. ΤΣΙΩΤΟΣ 07-03-2008 21-07-2008
34 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ. ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ 21-07-2008 10-03-2010
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ. ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ 10-03-2010 01-07-2010
35 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ι. ΜΑΙΣΤΡΟΣ 01-07-2010 16-03-2011
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ι. ΜΑΙΣΤΡΟΣ 16-03-2011 29-03-2011
36 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ. ΛΕΒΕΝΤΗΣ 29-03-2011 07-09-2012
37 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Μ. ΚΟΝΤΗΣ 07-09-2012 29-08-2013
38 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ι. ΠΑΞΙΒΑΝΑΚΗΣ 29-08-2013 03-03-2015
  ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Ι. ΠΑΞΙΒΑΝΑΚΗΣ 04-03-2015 23-04-2015
39 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Μ. ΜΑΓΚΟΣ 24-04-2015 29-08-2016
40 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Π. ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ  30-08-2016 02-08-2017
41 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Κ. ΒΛΑΧΟΣ 03-08-2017 04-04-2019
42 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Α. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 05-04-2019 22-06-2020
43 ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ. ΠΑΥΛΑΤΟΣ 23-06-2020 -

 

  1. ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  2. ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ