Διατελέσαντες Διοικητές Ναυστάθμου Σαλαμίνας

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΒΑΘΜΟΣ

ΑΠΟ

ΕΩΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ Δ. ΜΙΑΟΥΛΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

5-8-1875

9-1-1882

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

9-1-1882

10-7-1882

ΑΝΔΡΕΑΣ Δ. ΜΙΑΟΥΛΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

10-7-1882

11-7-1885

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ κ ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

11-7-1885

13-8-1890

ΜΙΧΑΗΛ ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

13-8-1890

20-2-1903

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α. ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

20-2-1903

17-7-1904

ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

17-7-1904

27-5-1905

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΥΝΤΟΥΡΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

27-5-1905

26-3-1910

ΙΩΑΝΝΗΣ Α. ΜΙΑΟΥΛΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

26-3-1910

4-11-1911

ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

4-11-1911

1-10-1912

ΙΩΑΝΝΗΣ Α. ΜΙΑΟΥΛΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

1-10-1912

25-5-1913

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΕΡΡΟΣ

ΑΝΤΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

25-5-1913

11-6-1913

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

11-6-1913

18-6-1915

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

18-6-1915

5-8-1915

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

5-8-1915

26-6-1917

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ κ ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

26-6-1917

5-11-1920

ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

5-11-1920

12-12-1920

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΟΥΡΟΥΤΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

12-12-1920

10-3-1921

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΑΠΑΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

10-3-1921

2-6-1922

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΥΠΑΛΔΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

2-6-1922

3-10-1922

ΒΙΚΕΝΤΙΟΣ ΛΟΠΡΕΣΤΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

3-10-1922

23-11-1922

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

23-11-1922

24-3-1924

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥΜΠΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

24-3-1924

14-7-1924

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΡΙΕΖΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

14-7-1924

18-8-1924

ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΦΘΟΝΙΔΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

18-8-1924

5-1-1925

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ κ ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

5-1-1925

15-7-1925

ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΠΛΑΤΣΟΥΚΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

15-7-1925

30-8-1926

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

30-8-1926

31-7-1927

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥΜΠΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

31-7-1927

3-1-1929

ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΔΗΜΟΥΛΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

3-1-1929

20-2-1931

ΠΕΤΡΟΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

20-2-1931

4-12-1931

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

4-12-1931

10-12-1932

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

10-12-1932

22-12-1932

ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΟΥΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

22-12-1932

1-2-1933

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

1-2-1933

10-3-1933

ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

10-3-1933

20-3-1933

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

20-3-1933

11-11-1933

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΤΣΑΡΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

10-6-1933

1-11-1933

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

1-11-1933

11-11-1933

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΤΣΑΡΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

11-11-1933

9-2-1934

ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΡΟΥΣΣΕΝ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

9-2-1934

4-3-1935

ΠΕΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

4-3-1935

18-12-1937

ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

18-12-1937

1-11-1939

ΧΑΡ. ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

1-11-1939

25-4-1941

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΞΗΡΟΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

25-4-1941

5-5-1941

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

7-1-1945

4-6-1945

ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

4-6-1945

16-3-1946

ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

16-3-1946

19-9-1947

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΛΩΚΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

19-9-1947

26-9-1949

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

26-9-1949

28-11-1951

ΠΥΡΡΟΣ ΛΑΠΠΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

28-11-1951

4-2-1952

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΥΡΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

4-2-1952

2-9-1952

ΠΥΡΡΟΣ ΛΑΠΠΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

2-9-1952

6-9-1952

ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΖΕΠΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

6-9-1952

29-3-1954

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΑΤΣΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

29-3-1954

20-11-1954

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΚΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

20-11-1954

15-11-1956

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΠΑΝΙΔΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

15-11-1956

4-10-1958

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΚΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

4-10-1958

9-1-1959

ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΠΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

9-1-1959

21-3-1959

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΒΕΛΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

21-3-1959

15-12-1959

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

15-12-1959

17-2-1960

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

17-2-1960

29-12-1960

ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

29-12-1960

16-1-1963

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΕΝΕΖΑΚΟΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

16-1-1963

27-3-1964

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΔΕΔΕΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

27-3-1964

4-11-1965

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

4-11-1965

15-12-1965

ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΠΑΝΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

15-12-1965

26-1-1967

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΡΟΖΑΚΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

26-1-1967

17-5-1967

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

17-5-1967

25-1-1968

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

25-1-1968

28-6-1969

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΙΩΑΝΝΟΥ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

28-6-1969

1-7-1971

ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΣΣΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (ΤΜ)

1-7-1971

23-10-1971

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΗΤΣΑΚΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

23-10-1971

15-9-1972

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

15-9-1972

29-6-1973

ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

29-6-1973

3-10-1975

ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΒΙΚΑΤΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

3-10-1975

30-9-1976

ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΥ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

30-9-1976

15-5-1979

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΣΟΥΡΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

15-5-1979

31-10-1979

ΠΙΕΡΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΕΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

31-10-1979

20-11-1979

ΚΩΝ. ΠΑΪΖΗΣ ΠΑΡΑΔΕΛΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

20-11-1979

23-7-1981

ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΚΕΛΑΪΔΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

23-7-1981

1-4-1982

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΟΡΜΠΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

1-4-1982

18-3-1983

ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

18-3-1983

13-6-1985

ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

13-6-1985

28-8-1985

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΤΑΓΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

28-8-1985

21-1-1986

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΤΑΓΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

21-1-1986

19-3-1986

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΑΓΑΡΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

19-3-1986

24-12-1986

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΑΓΑΡΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

24-12-1986

12-1-1987

ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΩΚΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

12-1-1987

4-3-1987

ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΩΚΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

4-3-1987

20-3-1987

ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

20-3-1987

12-1-1988

ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

12-1-1988

18-3-1988

ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

18-3-1988

7-8-1989

ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΙΚΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

7-8-1989

8-5-1990

ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΙΚΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

8-5-1990

21-6-1990

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

21-6-1990

2-3-1992

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

2-3-1992

5-3-1992

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΚΛΙΒΑΝΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

5-3-1992

27-3-1992

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΤΟΥΡΒΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

27-3-1992

31-7-1992

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

31-7-1992

12-8-1992

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΛΛΙΕΡΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

12-8-1992

12-1-1994

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΛΛΙΕΡΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

12-1-1994

14-1-1994

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΟΥΜΑΚΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

14-1-1994

28-4-1995

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

28-4-1995

6-3-1996

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

6-3-1996

15-3-1996

ΙΩΣΗΦ ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

15-3-1996

21-3-1997

ΘΩΜΑΣ ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

21-3-1997

18-3-1998

ΛΟΥΚΑΣ ΣΟΥΧΛΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

18-3-1998

2-3-2001

ΛΟΥΚΑΣ ΣΟΥΧΛΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

2-3-2001

23-3-2001

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΛΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

23-3-2001

1-3-2002

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΛΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

1-3-2002

13-3-2002

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΙΤΣΙΚΑΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

13-3-2002

17-7-2003

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΙΤΣΙΚΑΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

17-7-2003

25-7-2003

ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΙΟΥΛΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

25-7-2003

27-3-2004

ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΙΟΥΛΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

27-3-2004

16-4-2004

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

16-4-2004

1-3-2005

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (Μ)

1-3-2005

7-3-2005

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΥΛΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

7-3-2005

3-3-2006

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΥΛΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (Μ)

3-3-2006

10-3-2006

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΙΧΑΛΑΣ

ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

10-3-2006

23-3-2006

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

23-3-2006

5-3-2007

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

5-3-2007

16-3-2007

ΦΩΚΙΩΝ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

16-3-2007

19-3-2008

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΓΙΑΤΖΙΔΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

19-3-2008

19-3-2009

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ

20-3-2009

2-3-2010

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

2-3-2010

12-3-2010

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΑΡΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

12-3-2010

29-7-2012

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΑΡΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ

29-7-2012

13-8-2012

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

13-8-2012

12-3-2013

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ (Μ)

12-3-2013

26-3-2013

ΚΑΟΥΤΣΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

26-3-2013

21-3-2014

ΜΑΝΩΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

21-3-2014

22-3-2016

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

22-3-2016

17-3-2017

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν. ΜΠΑΜΠΛΕΝΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

17-3-2017

01-03-2018

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΛΟΚΟΥΡΗΣ

ΑΡΧΙΠΛΟΙΑΡΧΟΣ (Μ)

16-03-2018

-

 

 

 

Ναύσταθμος Σαλαμίνας
Διοικητής ΝΣ (1000)
Διατελέσαντες Διοικητές Ναυστάθμου Σαλαμίνας
Διεύθυνση Διοικήσεως (ΝΣ/ΔΔ) (2000)
Ιστορικό
Γενικά
Αρμοδιότητες
Οργανόγραμμα
Τεχνική Διεύθυνση (4000)
Αποστολή
Γενική Περιγραφή
Τμήματα
Φωτογραφίες
Αρμοδιότητες
Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσίων (5000)
Γενικά
Αρμοδιότητες
Διεύθυνση Καυσίμων (6000)
Οργάνωση
Αρμοδιότητες
Διεύθυνση Ναυτικών Όπλων (ΔΝΟ) (7000)
Γενικά
Οργάνωση
Αρμοδιότητες
Φωτογραφίες
Διεύθυνση Ναυτικού Χημείου (8000)
Αποστολή&Έργο
Αρμοδιότητες
Ναυτικό Νοσοκομείο Σαλαμίνας (9000)
Αποστολή
Κοινωνική Προσφορά
Οργάνωση
Αρμοδιότητες
Υγειονομική Μέριμνα
Διεύθυνση
Επικοινωνία
Ιστορικό
Διεύθυνση Ναυτικων Έργων (3000)
Ιστορικό
Αρμοδιότητες
Προκεχωρημένη Ναυτική Βάση Σύρου
Αποστολή
Που βρισκόμαστε
Παραθεριστικό Κέντρο
Περιήγηση
Νήσος Σύρος - Πρόσβαση
Χρήσιμα Τηλέφωνα
Ανεξάρτητα Γραφεία
Βοηθητικά Πλοία ΝΣ