Διοίκηση Υποβρυχίων

Διοίκηση Υποβρυχίων

 

 

 

Διοίκηση Υποβρυχίων

 

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ είναι μια από τις Διοικήσεις του Αρχηγείου Στόλου του Πολεμικού Ναυτικού.

 

Αποστολή

Η οργάνωση, διοίκηση, επιχειρησιακή εκπαίδευση, παρακολούθηση της συντηρήσεως, ετοιμότητα και γενικά η προς πόλεμο προετοιμασία των υπ' αυτήν Πλοίων και Υπηρεσιών, με σκοπό την επίτευξη της αποστολής ή των έργων, που ανατίθενται στον Αρχηγό Στόλου.

 

Δύναμη

Σήμερα, στη Διοίκηση Υποβρυχίων είναι ενταγμένα 3 Υ/Β τ.ΓΛΑΥΚΟΣ (τ.209/1100), 3 Υ/Β τ.ΠΟΣΕΙΔΩΝ (τ.209/1200), 4 Υ/Β τ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ (τ.214), 1 Υ/Β τ.ΠΟΣΕΙΔΩΝ εκσυγχρονισμένο (Υ/Β ΩΚΕΑΝΟΣ). Το έμψυχο δυναμικό της Διοικήσεως αριθμεί περί τα 500 μόνιμα στελέχη του Πολεμικού Ναυτικού, εκ των οποίων τα 400 περίπου είναι τα πληρώματα των Υποβρυχίων, ενώ τα υπόλοιπα (πρώην πληρώματα των Υποβρυχίων), έχουν επωμιστεί με την ευθύνη της οργανώσεως της Διοικήσεως, την εκπαίδευση που εκτελείται από τη Σχολή Υποβρυχίων (ΣΥΒ), την σχεδίαση των ασκήσεων και αποστολών, καθώς και με σημαντικό μέρος της υποστηρίξεως, συντηρήσεως και επισκευής των Υ/Β που είναι αρμόδια η Βάση Υποβρυχίων (ΒΥ).

 

 

ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ – ΔΙΑΤΕΛΕΣΑΝΤΕΣ ΔΙΟΙΚΗΤΕΣ

 

ΟΝΟΜΑ

ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ

Α/Α

ΒΑΘΜΟΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

ΔΒ

1.

Πλοίαρχος

Σ. ΠΑΠΑΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ

05-06-1914

30-05-1917

ΔΒ

2.

Πλοίαρχος

Δ. ΛΑΜΠΡΟΣ

30-05-1917

09-09-1917

ΔΒ

3.

Πλοίαρχος

Ι. ΓΙΑΝΙΚΩΣΤΑΣ

09-09-1917

05-10-1917

ΑΔΥ

4.

Πλοίαρχος

Ι. ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ

13-04-1927

05-09-1928

ΑΔΥ

5.

Πλοίαρχος

Λ. ΔΡΟΣΗΣ

05-09-1928

21-11-1928

ΑΔΥ

6.

Πλοίαρχος

Χ. ΛΟΥΗΣ

21-11-1928

04-12-1929

ΑΔΥ

7.

Πλοίαρχος

Δ. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

04-12-1929

14-10-1930

ΑΔΥ

8.

Πλοίαρχος

Π. ΛΗΜΟΥΛΗΣ

14-10-1930

05-12-1931

ΑΔΥ

9.

Πλοίαρχος

Π. ΒΟΥΛΓ ΑΡΗΣ

05-12-1931

15-01-1934

ΑΔΥ

10.

Πλοίαρχος

Γ. ΝΙΚΟΤΣΑΡΑΣ

15-01-1934

03-03-1935

ΑΔΥ

11.

Πλοίαρχος

Ε. ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ

03-03-1935

23-12-1937

ΑΔΥ

12.

Πλοίαρχος

Χ. ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ

23-12-1937

23-10-1939

ΑΛΥ

13.

Πλοίαρχος

Α. ΞΗΡΟΣ

23-10-1939

26-04-1941

ΔΥ

14.

Πλοίαρχος

Π. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

26-04-1941

25-04-1942

ΔΥ

15.

Πλοίαρχος

Π. ΚΩΝΣΤΑΣ

25-04-1942

05-04-1943

ΔΥ

16.

Πλοίαρχος

Γ. ΛΑΜΠΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

05-04-1943

06-05-1943

ΑΔΥ

17.

Πλοίαρχος

Σ. ΤΣΙΡΙΜΩΚΟΣ

06-05-1943

24-04-1944

ΑΔΥ

18.

Πλοίαρχος

Π. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

24-04-1944

24-01-1945

ΑΔΥ

19.

Πλοίαρχος

Β. ΚΥΡΗΣ

24-01-1945

08-03-1947

ΑΔΥ

20.

Πλοίαρχος

Π. ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗΣ

08-03-1947

15-09-1947

ΑΔΥ

21.

Πλοίαρχος

Π. ΛΑΠΠΑΣ

15-09-1947

25-05-1949

ΑΔΥ

22.

Πλοίαρχος

Β. ΚΥΡΗΣ

25-05-1949

20-10-1949

ΑΔΥ

23.

Πλοίαρχος

Δ. ΖΕΠΟΣ

20-10-1949

19-01-1952

ΑΔΥ

24.

Πλοίαρχος

Κ. ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ

19-01-1952

19-02-1953

ΔΥ

25.

Πλοίαρχος

Γ. ΖΕΠΟΣ

19-02-1953

11-03-1953

ΔΥ

26.

Πλοίαρχος

Ν. ΒΟΥΡΕΚΑΣ

11-03-1953

25-11-1953

ΔΥ

27.

Πλοίαρχος

Γ. ΠΑΝΑΓΙΟΤΟΠΟΥΛΟΣ

25-11-1953

30-01-1954

ΔΥ

28.

Πλοίαρχος

Γ. ΚΑΡΒΕΛΗΣ

30-01-1954

12-01-1955

ΔΥ

29.

Πλοίαρχος

Γ. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

12-01-1955

08-01-1958

ΔΥ

30.

Πλοίαρχος

Α. ΡΑΛΛΗΣ

08-01-1958

17-01-1959

ΔΥ

31.

Πλοίαρχος

Μ. ΡΙΤΣΟΣ

17-01-1959

26-02-1960

ΔΥ

32.

Πλοίαρχος

Α. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

26-02-1960

28-12-1960

ΔΥ

33.

Πλοίαρχος

Δ. ΘΕΟΔΩΡΟΥ

28-12-1960

21-06-1961

ΔΥ

34.

Πλοίαρχος

Σ. ΜΑΣΟΥΡΙΔΗΣ

21-06-1961

29-12-1961

ΔΥ

35.

Πλοίαρχος

Σ. ΠΕΡΒΑΙΝΑΣ

29-12-1961

22-01-1964

ΔΥ

36.

Πλοίαρχος

Γ. ΠΑΠΠΑΣ

22-01-1964

8-01-1965

ΔΥ

37.

Πλοίαρχος

Ι. ΚΟΝΤΟΠΑΝΝΗΣ

08-01-1965

22-11-1965

ΔΥ

38.

Πλοίαρχος

Χ. ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ

22-11-1965

10-01-1967

ΔΥ

39.

Πλοίαρχος

Θ. ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

10-01-1967

15-09-1967

ΔΥ

40.

Πλοίαρχος

Γ. ΜΟΡΑΛΗΣ

15-09-1967

14-12-1967

ΔΥ

41.

Πλοίαρχος

Θ. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ

14-12-1967

05-09-1968

ΔΥ

42.

Πλοίαρχος

Κ. ΝΟΜΑΡΑΣ

05-09-1968

01-09-1969

ΔΥ

43.

Πλοίαρχος

Β. ΜΗΤΣΑΚΟΣ

01-09-1969

31-08-1970

ΣΥΒ

44.

Πλοίαρχος

Δ. ΔΟΥΣΗΣ

31-08-1970

31-08-1971

ΣΥΒ

45.

Πλοίαρχος

Δ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

01-09-1971

27-09-1972

ΣΥΒ

46.

Πλοίαρχος

Ι. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

28-06-1973

17-07-1974

ΣΥΒ

47.

Πλοίαρχος

Α. ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ

17-07-1974

17-05-1975

ΣΥΒ

48.

Αρχιπλοίαρχος

Θ. ΝΤΕΓΙΑΝΝΗΣ

17-05-1975

27-08-1976

ΣΥΒ

49.

Πλοίαρχος

Δ. ΤΡΟΥΠΑΚΗΣ

27-08-1976

28-09-1976

ΣΥΒ

50.

Πλοίαρχος

Δ. ΤΡΟΥΠΑΚΗΣ

28-09-1976

23-06-1977

ΣΥΒ

51.

Αρχιπλοίαρχος

Α. ΖΩΓΡΑΦΟΣ

23-06-1977

10-07-1978

ΣΥΒ

52.

Πλοίαρχος

Χ. ΤΣΟΥΤΣΑΝΗΣ

10-07-1978

26-06-1979

ΣΥΒ

53.

Αρχιπλοίαρχος

Χ. ΤΣΟΥΤΣΑΝΗΣ

26-06-1979

22-09-1979

ΔΥ

54.

Πλοίαρχος

Η. ΠΕΡΙΣΣΑΚΗΣ

22-09-1979

23-06-1981

ΔΥ

55.

Αρχιπλοίαρχος

Η. ΠΕΡΙΣΣΑΚΗΣ

23-06-1981

06-07-1981

ΔΥ

56.

Πλοίαρχος

Γ. ΣΙΔΕΡΗΣ

06-07-1981

06-07-1982

ΔΥ

57.

Πλοίαρχος

Ι. ΜΑΝΙΑΤΗΣ

06-07-1982

22-07-1983

ΔΥ

58.

Πλοίαρχος

Τ. ΜΑΣΟΥΡΑΣ

22-07-1983

29-08-1984

ΔΥ

59.

Πλοίαρχος

Ε. ΛΑΓΑΡΑΣ

29-08-1984

08-03-1985

ΔΥ

60.

Αρχιπλοίαρχος

Ε. ΛΑΓΑΡΑΣ

08-03-1985

09-07-1985

ΔΥ

61.

Πλοίαρχος

Ν. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

09-07-1985

11-06-1986

ΔΥ

62.

Πλοίαρχος

Η. ΔΡΙΚΟΣ

11-06-1986

26-05-1987

ΔΥ

63.

Πλοίαρχος

Ι. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

26-05-1987

12-02-1988

ΔΥ

64.

Αρχιπλοίαρχος

Ι. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

12-02-1988

07-07-1988

ΔΥ

65.

Πλοίαρχος

Σ. ΠΕΡΒΑΙΝΑΣ

07-07-1988

14-05-1990

ΔΥ

66.

Αρχιπλοίαρχος

Σ. ΠΕΡΒΑΙΝΑΣ

14-05-1990

12-10-1991

ΔΥ

67.

Πλοίαρχος

Σ. ΚΑΡΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

12-10-1991

14-05-1992

ΔΥ

68.

Πλοίαρχος

Π. ΚΟΥΤΣΟΓΕΡΑΣ

14-05-1992

30-08-1993

ΔΥ

69.

Πλοίαρχος

Γ. ΘΕΟΔΟΡΟΥΛΑΚΗΣ

30-08-1993

08-03-1994

ΔΥ

70.

Αρχιπλοίαρχος

Γ. ΘΕΟΔΟΡΟΥΛΑΚΗΣ

08-03-1994

12-04-1994

ΔΥ

71.

Πλοίαρχος

Γ.ΧΡΑΝΙΩΤΗΣ

12-04-1994

17-03-1995

ΔΥ

72.

Αρχιπλοίαρχος

Γ.ΧΡΑΝΙΩΤΗΣ

17-03-1995

29-03-1995

ΔΥ

73.

Πλοίαρχος

Ι.ΜΑΝΟΥΣΟΠΑΝΝΑΚΗΣ

29-03-1995

11-03-1996

ΔΥ

74.

Αρχιπλοίαρχος

Ι.ΜΑΝΟΥΣΟΠΑΝΝΑΚΗΣ

11-03-1996

28-03-1996

ΔΥ

75.

Πλοίαρχος

Θ.ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ

28-03-1996

07-03-1997

ΔΥ

76.

Αρχιπλοίαρχος

Θ. ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ

07-03-1997

02-05-1997

ΔΥ

77.

Πλοίαρχος

Λ.ΣΟΥΧΛΑΣ

02-05-1997

09-03-1998

ΔΥ

78.

Αρχιπλοίαρχος

Λ ΣΟΥΧΛΑΣ

09-03-1998

15-05-1998

ΔΥ

79.

Πλοίαρχος

Ν. ΕΥΤΑΞΙΟΠΟΥΛΟΣ

15-05-1998

18-03-1999

ΔΥ

80.

Αρχιπλοίαρχος

Α.ΠΑΠΑΔΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ 

18-03-1999

23-05-2000

ΔΥ

81.

Πλοίαρχος

Ν.ΣΠΗΛΙΑΝΑΚΗΣ

23-05-2000

02-05-2001

ΔΥ

82.

Πλοίαρχος

Γ.ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗΣ

02-05-2001

19-03-2002

ΔΥ

83.

Πλοίαρχος

Ι. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ

19-03-2002

16-07-2003

ΔΥ

84.

Πλοίαρχος

Ε.ΣΥΜΕΩΝΑΚΗΣ

16-07-2003

08-06-2004

ΔΥ

85.

Πλοίαρχος

Ε. ΑΝΔΡΟΒΙΤΣΑΝΕΑΣ

08-06-2004

08-07-2005

ΔΥ

86.

Πλοίαρχος

Α.ΜΑΔΩΝΗΣ

08-07-2005

04-07-2006

ΔΥ

87.

Πλοίαρχος

Ε. ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ

04-07-2006

12-07-2007

ΔΥ

88.

Πλοίαρχος

Π. ΔΑΒΑΡΗΣ

12-07-2007

04-09-2008

ΔΥ

89.

Πλοίαρχος

Σ. ΔΗΜΟΥΛΑΣ

04-09-2008

07-04-2010

ΔΥ

90.

Πλοίαρχος

Α. ΚΑΡΑΤΖΑΣ

07-04-2010

30-07-2012

ΔΥ

91.

Αρχιπλοίαρχος

Α. ΚΑΡΑΤΖΑΣ

30-07-2012

27-08-2012

ΔΥ

92.

Πλοίαρχος

Ι. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

27-08-2012

12-03-2014

ΔΥ

93.

Αρχιπλοίαρχος

Ι. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

12-03-2014

11-04-2014

ΔΥ

94.

Πλοίαρχος

Β. ΚΑΤΣΙΚΑΣ

11-04-2014

02-03-16

ΔΥ

95. Αρχιπλοίαρχος Β. ΚΑΤΣΙΚΑΣ 02-03-16 19-05-16

ΔΥ

96. Πλοίαρχος Δ. ΜΗΛΑΣ 19-05-16

01-03-2017

ΔΥ

97. Αρχιπλοίαρχος Δ. ΜΗΛΑΣ

02-03-17

27-03-2017

ΔΥ

98. Πλοίαρχος Σ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ 28-03-2017 -
 
 

 

ΔΙΑΤΕΛΕΣΑΝΤΕΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΙΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ Υ/Β

 

Α/Α

ΒΑΘΜΟΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

1.

Πλωτάρχης

Π. ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ

16-05-1927

01-12-1927

2.

Αντιπλοίαρχος

Α. ΞΗΡΟΣ

15-01-1930

03-05-1930

3.

Πλωτάρχης

Π.ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ

09-07-1930

15-10-1930

4.

Πλωτάρχης

Ι. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ

03-05-1931

15-09-1931

5.

Πλωτάρχης

Π.ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ

15-09-1931

01-10-1931

6.

Αντιπλοίαρχος

Α.ΞΗΡΟΣ

01-10-1931

29-12-1933

7.

Αντιπλοίαρχος

Π. Β ΑΝΔΩΡΟΣ

16-01-1934

08-04-1935

8.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ

11-04-1935

29-09-1935

9.

Πλωτάρχης

Θ.ΠΕΖΟΠΟΥΛΟΣ

03-01-1936

11-11-1936

10.

Αντιπλοίαρχος

Θ.ΠΕΖΟΠΟΥΛΟΣ

16-04-1937

11-10-1938

11.

Αντιπλοίαρχος

Μ. ΜΗΤΣΑΚΗΣ

11-01-1940

27-04-1941

12.

Αντιπλοίαρχος

Γ.ΖΕΠΟΣ

27-04-1941

25-04-1942

13.

Αντιπλοίαρχος

Β. ΡΩΤΑΣ

25-04-1942

18-02-1943

14.

Αντιπλοίαρχος

Μ. ΪΑΤΡΙΔΗΣ

18-02-1943

24-04-1944

15.

Αντιπλοίαρχος

Γ.ΖΕΠΟΣ

24-04-1944

01-06-1946

16.

Αντιπλοίαρχος

Π. ΛΙΒΑΣ

01-06-1946

29-03-1949

17.

Αντιπλοίαρχος

Α. ΡΑΛΛΗΣ ·

29-03-1949

19-01-1951

18.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΜΑΣΟΥΡΙΔΗΣ

25-06-1951

22-02-1953

19.

Αντιπλοίαρχος

Ε. ΚΥΡΙ ΑΚΑΚΗΣ

22-02-1953

16-08-1955

20.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΠΑΣΣΑΣ

16-08-1955

07-01-1958

21.

Πλωτάρχης

Ι.ΜΗΝΑΙΟΣ

7-01-1958

12-05-1958

22.

Πλωτάρχης

Σ.ΚΟΝΟΦΑΟΣ

12-05-1958

17-01-1959

23.

Πλωτάρχης

Δ. ΜΑΤ ΑΛΑΣ

17-01-1959

07-01-1960

24.

Πλωτάρχης

Δ.ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗΣ

07-01-1960

03-02-1962

25.

Πλωτάρχης

Π.ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ

03-02-1962

18-09-1962

26.

Πλωτάρχης

Δ.ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗΣ

18-09-1962

19-08-1963

27.

Αντιπλοίαρχος

Ν. ΔΑΜΒΕΡΓΗΣ

19-8-1963

08-09-1965

28.

Αντιπλοίαρχος

Π. ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ

08-09-1965

25-01-1967

29.

Αντιπλοίαρχος

ΝΤΕΠ ΑΝΝΗΣ

25-01-1967

21-07-1967

30.

Πλωτάρχης

Χ. ΤΣΟΥΤΣΑΝΗΣ

21-07-1967

03-01-1968

31.

Πλωτάρχης

Π. ΒΟΣΣΟΣ

03-01-1968

17-06-1969

32.

Πλωτάρχης

Α. ΖΩΓΡΑΦΟΣ

28-07-1969

04-08-1970

33.

Πλωτάρχης

Γ ΠΟΥΛΟΠΑΤΗΣ

04-08-1970

21-09-1970

34.

Αντιπλοίαρχος

Χ.ΤΣΟΥΤΣΑΝΗΣ

21-09-1970

04-08-1971

35.

Αντιπλοίαρχος

Ν.ΘΩΔΟΣ

04-08-1971

10-07-1973

36.

Αντιπλοίαρχος

Χ.ΤΣΟΥΤΣΑΝΗΣ

10-07-1973

03-09-1974

37.

Αντιπλοίαρχος

Γ. ΣΙΔΕΡΗΣ

03-09-1974

25-06-1975

38.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΜΑΝΙΑΤΗΣ

25-06-1975

17-06-1977

39.

Αντιπλοίαρχος

Τ. Μ ΑΣΟΥΡΑΣ

17-06-1977

30-06-1979

40.

Αντιπλοίαρχος

Μ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

30-06-1979

30-06-1981

41.

Πλωτάρχης   

Σ. ΚΑΡΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

30-06-1981

22-07-1981

42.

Αντιπλοίαρχος

Η. ΔΡΙΚΟΣ ΠΝ

22-07-1981

21-06-1982

43.

Αντιπλοίαρχος

Σ. ΠΕΡΒΑΙΝΑΣ

21-06-1982

20-06-1983

44.

Αντιπλοίαρχος

Σ-ΚΑΡΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

20-06-1983

20-07-1984

45.

Αντιπλοίαρχος

Π-ΚΟΥΤΣΟΥΓΕΡΑΣ

20-07-1984

16-08-1985

46.

Αντιπλοίαρχος

Γ.ΘΕΩΔΟΡΟΥΛΑΚΗΣ

16-08-1985

25-05-1987

47.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΜΑΝΟΥΣΟΠΑΝΝΑΚΗΣ

25-05-1987

10-08-1989

48.

Αντιπλοίαρχος

Γ. ΧΑΤΖΗΣ

10-8-1989

25-07-1991

49.

Αντιπλοίαρχος

Σ. ΜΑΥΡΙΔΗΣ

25-07-1991

16-10-1991

50.

Αντιπλοίαρχος

Ν. ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ

16-10-1991

30-04-1992

51.

Αντιπλοίαρχος

Σ. ΜΑΥΡΙΔΗΣ

30-04-1992

23-12-1992

52.

Αντιπλοίαρχος

Α. ΠΑΠΑΔΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ

23-12-1992

10-06-1993

53.

Αντιπλοίαρχος

Ε. ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗΣ ΠΝ

10-06-1993

05-08-1994

54.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΔΡΙΤΣΑΣ ΠΝ

05-08-1994

21-07-1995

55.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ

21-07-1995

07-08-1996

56.

Αντιπλοίαρχος

Ε. ΣΥΜΕΩΝΑΚΗΣ

07-08-1996

20-08-1998

57.

Αντιπλοίαρχος

Ε. ΑΝΔΡΟΒΙΤΣΑΝΕΑΣ

20-08-1998

14-07-20000

58.

Αντιπλοίαρχος

Α. ΜΑΔΩΝΗΣ

14-07-2000

09-04-2002

59.

Αντιπλοίαρχος

Α. ΜΑΚΡΗΣ

09-04-2002

13-02-2004

60.

Αντιπλοίαρχος

Β. ΘΕΟΛΟΠΤΗΣ

16-02-2004

05-11-2004

61.

Αντιπλοίαρχος

Μ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

05-11-2004

11-07-2006

62.

Αντιπλοίαρχος

Ι. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

11-07-2006

31-08-2007

63.

Αντιπλοίαρχος

Β. ΚΑΤΣΙΚΑΣ

31-08-2007

01-09-2009

64.

Αντιπλοίαρχος

Α. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

01-09-2009

22-01-2011

65.

Αντιπλοίαρχος

Δ. ΜΗΛΑΣ

22-01-2011

11-05-2012

66.

Πλοίαρχος

Δ. ΜΗΛΑΣ

11-05-2012

10-09-2012

67.

Αντιπλοίαρχος

Λ. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

10-09-2012

14-11-2014

68.

Αντιπλοίαρχος

Χ. ΑΛΟΓΑΡΗΣ

14-11-2014

30-06-2016

69 Αντιπλοίαρχος Κ.ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΑΚΟΣ 30-06-2016               ...

 

  1. ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
  2. ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ